עמוד הבית
מערכת שעות
דבר מנהלת ביה"ס
מנהלת ביה"ס
ועד הורים
הודעה להורים
סיכום ישיבת הנהגה
פרוטוקול הנהגת הורים
פרוטוקול ישיבת הנהגה
מועצת תלמידים
למידה בזמן חירום


אודות ביה"ס
מידע להורים
מצגת אסיפת הורים יב
מצגת אסיפת הורים יוד
תרגיל התגוננות ארצי
רשימת ספרי לימוד חט"ב תשע"ט
רשימת ספרי לימוד חט"ע תשע"ט
רשימת ספרי לימוד - חנ"מ
עבודות לחופשת קיץ תשע"ט
מעברים מיסודי לחט"ב
חוברת מגמות תשע"ט
לוח מבחנים
שכבה ז
שכבה ח
שכבה ט
שכבה יוד
שכבה יא
שכבה יב
לוח צילצולים
צור קשר
גלריות
שעות קבלת הורים
תקנון ביה"ס
תקנון ביה"ס
המסע לפולין מחזור ט"ז
המסע לפולין מחזור י"ז
המסע לפולין לשנת תשע"ח
"מעורבות חברתית"
חוברת מקומות התנסות
שיוך ארגוני
מועדי בגרויות קיץ תשע"ח


הסרטונים
כל הסרטיםכל הדפים

פרוטוקול ישיבת הנהגה


ישיבת הנהגה "האלון" 21.5.17

 

נוכחים:
רחלי – מנהלת ביה"ס
שירלי – מנהלת חטה"ב
יובל אברג'יל – יו"ר
איל קרבל - גזבר
רותי גנץ
גלית בראום
דנה הראל
סימה סלמן
רויטל גבריאל
גילת אפלמן
אתי אביבי
מיכל סלע
ניצה סני בן-חיים
שירי לוי קרן

 

נושאי הורים לדיון ולעדכון:

תוצאות מיצ"ב

מרתונים כהכנה לבחינות בגרות

עזרים בכיתת אומנות - לא הספקנו לדון

רכישת ספרים נוספים במהלך שנה"ל – לא הספקנו לדון

מגמת תיאטרון – לא הספקנו לדון

מזגנים

הבטחה מהעירייה להצללה וגינון – טרם בוצע

מסע לפולין – הגרלת הורים

חבורת הזמר

נבחרות הספורט הייצוגיות

5 יח"ל מתמטיקה

 

נקבעה הישיבה הבאה והאחרונה לשנה זו:  25.6.17 בשעה 19:30

עדכוני מנהלות והתייחסות לנושאים לדיון:

·         סיגל מנהלת חט"ע תסיים עבודתה בביה"ס. פורסם מכרז למנהל/ת חדש/ה. הגשת המועמדות הינה עד 31.5.17 והשאיפה היא שבתוך כשבועיים ממועד זה ת/ייבחר מנהל/ת חדש/ה.
סיגל ממשיכה את עבודתה כרגיל ובנאמנות.

·         בשנה הבאה יהיו 7 כיתות בשכבה ז' + כיתת חינוך מיוחד. כ 230 תלמידים (לא כולל חינוך מיוחד), הצפי הוא כ 34-35 תלמידים בכיתה.

·         הבוקר התקיים מפגש עם תלמידי שכבה ז' העתידיים. נצבעה כיתה אחת של כיתת מופ"ת + נבחרו 35 תלמידים למגמת כדורסל. כ 15-17 בנות מיועדות למגמת מחול.
התלמידים פגשו אותנו ואת רכזת השכבה המיועדת ענת צוקרמן ויועצת השכבה רחל.
התקיימה פעילות במעבדות, פעילות ספורטיבית ופעילות של"ח.
תלמידי כיתה ט' אירחו את הילדים וחנכו אותם.
קיבלנו משובים חיוביים מאד מהמורות המלוות ומהילדים על היום.

·         מגמת כדורסל שכבה ז' – הצוות החינוכי מבקש לרכז אותם בכיתה אחת. הנושא בבדיקה אצל מפמ"ר חנ"ג ואצל המפקח על החנ"ג. טרם התקבלה החלטה.

·         מגמת מחול – תהיינה בכיתה אחת יחד עם בנים נוספים.

·         כיתת מופ"ת מדעים שכבה ז' החדשה – במכינה כרגע לומדים 40 תלמידים. מניחות שבסופו של דבר תמנה 37-38 תלמידים.

·         מופ"ת דיפלומטיה שכבה ז' החדשה – השנה לא נפתחה כיתה אורגנית, מפאת מיעוט תלמידים. בשנה הבאה לא תיפתח כיתה אלא יוצע מסלול למצטיינים באנגלית.

·         בסוף אוגוסט יתקיים יום גיבוש בביה"ס לשכבה ז' החדשה + שיחות אישיות עם המחנכות.

·         מעברים משכבה ט' לשכבה י' – בשנה הבאה יהיו 180 תלמידים בשכבה י'
(מסיימים ועוזבים 162 תלמידי יב'). מעט מאד תלמידים יעברו לביה"ס אחר (= הכוון)
נעשה תהליך מאד מקצועי בכל נושא המעברים. כל המגמות צפויות להיפתח מלבד דיפלומטיה, שאנו מנסות לעבות אותה – עדיין לא ברור אם תיפתח לבסוף.
מגמת מחול – ככל הנראה תיפתח עם 7 בנות בלבד, ובכל זאת תיפתח. זוהי מגמת דגל בביה"ס. מרבית הבנות שוויתרו על המחול הלכו למגמות "חזקות" (מגמות מדעים לסוגיהן).

·         עלתה שאלה לגבי חוברת מעברים – ציוני קבלה למגמות השונות בחט"ע. המנהלות אמרו שבכל שכבה חוברת מעברים מתעדכנת בהתאם לשכבה הספציפית.
כיתות מופ"ת – יצויין בתעודה כי התלמידים נמצאים בכיתת מופ"ת.

·         מחנה אימונים מגמת כדורסל בשדות ים – ביוני ייצאו כל תלמידי כדורסל למחנה. עד כה כבר הסדירו תשלום 30 תלמידי שכבה ו' (שכבה ז' העתידית) צפויים להיות במחנה כ 85 תלמידים.

·         "מסע ישראלי" שכבה יא' – בעקבות הצלחה גדולה השנה, ביקשנו שיתקיים גם בשנה הבאה. כמו כן, קיבלנו אישור לשכבה י' את המסע שנקרא "מסע על חומותייך" – מסע מדהים שיתקיים באפריל. לא הרבה בתי ספר זוכים לקבל אותו, הוא מתקיים במקום טיול שנתי, וישלב את טקס ת.ז. וכן טקס יום השואה.
טרם קיבלנו תשובה לגבי מסע ישראלי. ממתינות לתשובה עד סוף שנה"ל.
הצפי הוא לתשובה חיובית מ"מסע ישראלי", שהנו במתווה דרום, על כן, מבצעות שינוי בפריסת הטיולים – שכבה יא' יצאו לאילת, ושכבה יב' יצאו לצפון והטיול ישולב עם יום בעקבות לוחמים.

·         מסע לפולין – כרגע עומדים על 94 תלמידים (מתוך 162 תלמידים), הצפי הוא ליציאה של כ 85 תלמידים. קיבלנו מלגות עבור חלק מהילדים, הן ממשה"ח והן מהעירייה. כל תלמיד שמקבל מלגה, מחויב לתרום שעות לטובת ביה"ס (5 שעות על כל 1000 ₪) – הכוונה היא שהשעות יוסבו לטובת שדרוג חיצוני של ביה"ס.
ישנם תלמידים שלא קיבלו מלגות, אנו מנסות להשיג עבורם מלגות מגורמים אחרים.

·         הגרלת הורים מלווים לפולין – שיתוף הורים במסע לפולין הוא זכות ולא חובה, יש בזה מורכבות נוספת במסע, ויש לעשות "תיאום ציפיות" בנושא. יחד עם זאת, רחלי רואה בחיוב צירוף הורים למסע.
יש הורה אחד, שיש לו חוב כספי לביה"ס ועלה בהגרלה. בנושא זה רחלי עדכנה כי פועלת עפ"י החוק. שוחחה עם מפקח ביה"ס והוא אישר לפעול בנושא זה לפי שיקול המנהלת, ובגיבוי הפיקוח. מחר ההורה יעודכן בכך, שלא ייתכן שייצא לפולין, כאשר יש לו חוב לביה"ס.
עלתה הדעה שלהורי ההנהגה הפעילים צריכה להיות עדיפות ליציאה לפולין, ולא כחלק מההורים בהגרלה הרגילה. הנושא יידון בישיבה נפרדת.

·         נבחרות הספורט – עדכון לאחר שיחה עם המפקח על הספורט. עלה צורך להפוך את נבחרות הכדורסל של ביה"ס למקצועיות יותר, ייצוגיות יותר. התקיימה פגישה עם מנהל מח' הכדורסל ביבנה צחי בוטביקה, ונבנתה תוכנית לפיה יהיו 4 קבוצות נבחרות, ביניהן קבוצת בנות (כרגע אחת.. בעתיד אולי יותר) המהלך הזה עולה כ 13,000 ₪ בשנה. המפקח בדק ועדכן שבד"כ המורים לחנ"ג הם אלה שמאמנים את הילדים במסגרת שעות פרטניות. במידה שאנו רוצים להשקיע באופן מיוחד, ולהביא מאמנים מקצועיים בכדורסל, לשעתיים בשבוע ולפני משחקים, נפתח את הנבחרות לכל תלמידי ביה"ס, הנ"ל יהיה כרוך בתשלום נוסף.

·         מיצ"ב וסקר אקלים 2016 – הציון לא היה לנו הפתעה. בשנה הבאה ביה"ס יקבל תוכנית התערבות מטעם משה"ח, בעיקר בשל סקר האקלים. בנוסף, בשנה הבאה ייכנסו לביה"ס מדריכים מטעם משה"ח במקצועות מתמטיקה, עברית, מדעים ואנגלית.
לפני כחודשיים דנו מורים ותלמידים יחד ב"שולחנות עגולים" בתוצאות המיצ"ב, הן בתוצאות המבחנים, והן בתוצאות סקר האקלים. הגענו לתובנות חשובות מאד בעקבות הדיונים האלו. בעקבות המיצ"ב בנינו תוכנית העמקה מאד מפורטת - בשנה הבאה נמשיך להעמיק בתחום הפדגוגי. באווירה הבית ספרית ניכר כבר השנה שינוי גדול לטובה.

·         בגרויות – החל משנה הבאה אושר לבחון את תלמידי יא' במועד חורף בעברית, היסטוריה ואנגלית (3 יח"ל). כבר כעת אנו נערכות לשעות מוגברות בהיסטוריה במחצית א' לקראת הבגרות. לאחר הבגרות ימשיכו ללמוד את ה 30% הנותרים.
השנה היה אירוע חריג מאד הקשור בטוהר הבחינות במהלך בחינת הבגרות באנגלית לשכבה יא', שהתקיימה לפני שבוע. גורמים במשה"ח ובעירייה עודכנו בגין האירוע. יש יסוד סביר להניח, שכל הכיתה תיפסל. טרם התקבלה תשובה.
יום אחרי הבחינה כל תלמידי השכבה עודכנו באירוע. שמירה על טוהר הבחינות הוא ערך עליון בביה"ס.

·         מיפוי בחינות בגרות – בוצעו מיפויים בביה"ס לאחר מועדי חורף. בוצעו תכניות עבודה לתלמידים המתקשים לקראת מועדי קיץ. בזכות התוכניות האלו הצפי שלנו לשנה הנוכחית הוא 88%-90% בגרות מלאה.
תלמידי מב"ר ואומ"ץ הצליחו ב 100% בבחינת הבגרות בספרות בחורף. נתון שאינו מובן מאליו.
בנוסף, העיר יבנה מתמודדת על פרס חינוך יישובי, על כן, מתבצעת בדיקה של ציוני הבגרות עצמם ולא רק זכאות לבגרות. נציג נתונים בישיבה הבאה.

·         תגבורים לקראת בגרויות – עלתה בקשה מצד ההורים לקיים מערכת מסודרת של תגבורים בפסח ובקיץ לקראת הבגרויות. רחלי עדכנה כי אין אפשרות לחייב מורים להגיע ללא תשלום נוסף, יש מורים שמוכנים להגיע, ויש כאלה שלא.
עלתה ההשוואה לתיכון האורן, שם מתקיימת מערכת תגבורים מסודרת. ההורים רוצים שכך יהיה גם אצלנו.
הפתרון מבחינת רחלי הוא לתת תגבורים בהמשך לשעות הלימודים.
בנוסף, תפנה לסיוע ראש העיר.

·         חבורת הזמר – ביום המופע קיבלנו ברכה מצולמת משלומי שבת. קיבלתי (רחלי) את הטלפון שלו, ושוחחתי עמו. הוא מאד התרגש, ואמר שיגיע להיפגש עם החבורה.
קיבלנו תגובות מצוינות ומרגשות בעקבות האירוע מגורמים רבים ושונים.
חבורת הזמר מבחינתי חשובה לא פחות מפרויקטים נוספים בביה"ס, וזו אחת הדרכים להעצים תלמידים, לגייס תלמידים ולטפח גאוות יחידה.
לגבי ההוצאות:
יש לנו יתרה מטקסים ויתרה מסל תרבות. אין ולא יהיה גירעון השנה, להפך, יהיו יתרות.
השנה גם לא נאלצנו לבקש מההורים כספים נוספים לסיום יב', זו השנה הראשונה שאין גבייה נוספת.
בנוסף, ערכתי בדיקה עם מפיק מוזיקלי נוסף, הוא גובה סכום גבוה יותר.
על כן, יש 2 אפשרויות: הראשונה, שהחבורה תופיע בטקסים בלבד. השנייה, שיתקיים גם ערב פרמיירה. מרבית ההורים חושבים שיש לקיים ערב פרמיירה.
בנוסף, הועד מבקש שהוצאה כספית בלתי מתוכננת תהיה באישור הועד בלבד. זאת עקב העובדה, שהשנה הוצא סכום גדול בלתי מתוכנן למימון חבורת הזמר (מעבר ל 25,000 ₪ שהוקצו מראש, ואף כפול).

·         רחלי חושבת שיש לשנות את הפורמט של ישיבות ההנהגה ההורית – לשבת בוועדות, לעבוד בדרך קצת אחרת. הנושא יידון בישיבה שתתקיים לקראת פתיחת שנה"ל הבאה בחודש אוגוסט.


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share

תיכון אלון גינסבורג - יבנה

כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר